FILIA DĄBROWSKIEGO

O NAS

 

Budynek Rzeszowskiego Domu Kultury filia Dąbrowskiego powstał w miejscu dawnej biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego (a wcześniej rzeszowskiej filii UMCS). To miejsce, gdzie realizowane są zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Organizowany jest także letni i zimowy wypoczynek dla dzieci oraz imprezy i wydarzenia kulturalne dla mieszkańców.

Z myślą o najstarszych mieszkańcach Rzeszowa w budynku przygotowana została “Akademia Seniora”, czyli miejsce spotkań i przestrzeń, w której mogą oni wspólnie spędzać wolny czas, nawiązywać nowe przyjaźnie oraz rozwijać i realizować swoje pasje.

Warunki lokalowe

Rzeszowski Dom Kultury filia Dąbrowskiego posiada jasne, przestronne i pięknie wyposażone sale przystosowane do potrzeb seniorów i osób niepełnosprawnych.

  1. Hall wystawienniczy. Wyposażony w system wystawienniczy. Przeznaczony na organizację wystaw, prezentacji, prelekcji oraz spotkań z ludźmi kultury.
  2. Sala widowiskowo – taneczna z lustrami.
  3. Kafejka społeczna “Akademia Seniora”. Miejsce spotkań najstarszych mieszkańców.
  4. Pracownia plastyczno – ceramiczna. Wyposażona w umywalkę z dostępem do bieżącej wody, doświetlona dziennym światłem oraz z magazynem.
  5. Sala muzyczna – przeznaczona na zajęcia wokalne, naukę gry na instrumentach.
  6. Sala edukacyjna – przeznaczona m.in. na zajęcia szachowe i językowe.
  7. Poczekalnia – kącik rekreacyjny, gdzie można poczytać, rozwiązać krzyżówkę lub zagrać w gry planszowe.