3-29 KWIETNIA 2024 – I PODKARPACKA WYSTAWA FOTOGRAFII KOLEJOWEJ

Stowarzyszenie Kolejowe Karpaty we współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury zaprasza na I Podkarpacką Wystawę Fotografii Kolejowej pt. Pociągi humanitarne-pomoc uchodźcom wojennym.

Środek masowego transportu osób jakim jest kolej, znakomicie sprawdziła się podczas ewakuacji obywateli Ukrainy i cudzoziemców z kraju objętego wojną. Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy stanowią dokumentację wysiłku, jaki włożyły nie tylko polscy operatorzy kolejowi, ale także operatorzy państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Ukrainy w celu opanowania potencjalnego zagrożenia kryzysem humanitarnym. Rzeszowski Dworzec Główny stanowił punkt recepcyjny dla uchodźców z kraju objętego wojną, a miasta Przemyśl i Rzeszów, jako jedyne w Polsce uzyskały tytuł „Miasta Ratownika”.

Wystawa kierowana jest do mieszkańców Rzeszowa i okolic, mieszkańców Podkarpacia oraz innych regionów Polski, pasjonatów kolejnictwa i fotografii, kolejarzy, osób interesujących się współczesną historią. Jest dedykowana wszystkim ludziom dobrej woli, którzy z czystych intencji podjęli się wolontariatu i bardzo często są bezimiennymi bohaterami tych trudnych chwil.

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rzeszowa

Wystawę obejrzeć można w dniach od 3 do 29 kwietnia (od poniedziałku do piątku) w Rzeszowskim Domu Kultury filia Dąbrowskiego przy ulicy Dąbrowskiego 17 (w godzinach otwarcia placówki).